Společnost LESOŠKOLKY s.r.o. Řečany nad Labem vznikla v roce 1992 privatizací Školkařského závodu Řečany nad Labem, který byl součástí Východočeských státních lesů Hradec Králové. V současné době společnost obhospodařuje 205 ha školek v oblasti Řečan nad Labem, Kladrub nad Labem, Hlavečníka, Albrechtic nad Orlicí, Dolního Jelení, Brandýsa nad Labem, Káraného, Mladých Buků, Františkových Lázní a Aše. Společnost tedy hospodaří na území Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského a Karlovarského kraje.
Všechna střediska disponují potenciálem školkařských ploch, skladů, manipulačních ploch, klimatizovaných skladů, závlahových systémů, ubytovacích kapacit a potřebnou mechanizací tak, aby byla schopna zvládnout v co nejkratším čase jim svěřené úkoly a zejména připravit našim obchodním partnerům sadební materiál včas a v požadované kvalitě. Společnost zaměstnává 30 technickohospodářských a přibližně 50 manuálních pracovníků ve stálých pracovních poměrech.
Pěstujeme celý sortiment lesních dřevin použitelný v českém lesnictví a to jak prostokořennou tak i krytokořennou technologií. Produkujeme také široký sortiment keřů z naší krajiny i dalších druhů dřevin z celého světa.
Odběrateli našeho sadebního materiálu jsou především majitelé lesů a to státních, městských, obecních, školních, církevních i soukromých. Vysoký podíl sadby je určen zejména do Lesů České republiky s.p., které spravují více jak 50 % lesních pozemků v ČR. Významná část produkce dnes již směřuje také jinam než pro použití do lesa.
Naše společnost má trvalý zájem na co nejužší spolupráci s našimi obchodními partnery, aby spolupráce s ohledem na délku výrobního cyklu a finanční náročnost pěstování byla dlouhodobá a pro obě strany výhodná. Zároveň spolupracujeme při sběrech osiva v porostech našich partnerů, aby se do lesů vracely sazenice pocházející geneticky z těchto porostů.
Pořádáme také pravidelná setkání s našimi obchodními partnery, na kterých si vzájemně vyměňujeme zkušenosti při použití sadby a návrhy na další zlepšování poskytovaných služeb.
Jsme připraveni pěstovat sadební materiál také pro vlastníky lesů v sousedních zemích v souladu s platnou legislativou Evropské unie. V současné době dodáváme sadební materiál do Německa a Rakouska.
Jsme aktivním členem mnoha profesních uskupení. Jedná se konkrétně o členství ve Sdružení lesních školkařů ČR (SLŠ), Svazu školkařů ČR (SŠ), Sdružení pěstitelů vánočních stromků (SPVS) a Asociaci evropských lesních školkařů (EFNA), což přináší pro naši společnost potřebné kontakty v oboru a zároveň přispívá k sledování nových trendů ve školkařství. Jsme držiteli licence Ministerstva zemědělství pro nakládání s reprodukčním materiálem lesních dřevin.
Jsme připraveni poradit Vám při výběru vhodné sadby a při nakládání se sadbou.
POBOČKY:
LESOŠKOLKY s.r.o. - Albrechtice nad Orlicí č. 357
LESOŠKOLKY s.r.o. - Vestecká 999/71, Stará Boleslav, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
LESOŠKOLKY s.r.o. - Krapice č. 37, Františkovy Lázně
LESOŠKOLKY s.r.o. - Hlavečník
LESOŠKOLKY s.r.o. - Dolní Jelení, Horní Jelení
LESOŠKOLKY s.r.o. - Kladruby nad Labem
LESOŠKOLKY s.r.o. - Řečany nad Labem
LESOŠKOLKY s.r.o. - Řečany nad Labem
LESOŠKOLKY s.r.o. - Štítné č. 33, Žirovnice
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Bravantice
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Božičany
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Libáň
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Týniště nad Orlicí
Rozloha revíru: 16km 30ha.
Na revíru platí celosvazové povolenky.
Od mostu ve Štěnkově až k soutoku Tiché a Divoké Orlice. J revíru patří náhon Bělá - Dědina od železničního mostu v Petrovicích nad Orlicí až k mlýnu v Týništi nad Orlicí. V úseku od mlýna v Týništi nad Orlicí k silničnímu mostu na Opočno je rybolov zakázán - označeno tabulemi.
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Hostinné
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Vodňany
Moravský rybářský svaz, z.s. pobočný spolek Oslavany
MO Oslavany hospodaří na osmi produkčních rybníčcích o celkové výměře 1,7 ha, se zaměřením na výrobu reofilních druhů ryb, které dodává do celého Moravského rybářského svazu.
Disponuje svou vlastní líhní, která byla v roce 2010 zrekonstruována. Generační materiál získává z větší části ze svého revíru Oslava 1, na kterém hospodaří.
Moravský rybářský svaz, z.s. pobočný spolek Jihlava
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Sedlec - Prčice
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Orlová
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Bystřice
Společnost Český červený kříž (ČČK) se sídlem v Praze, IČO 00426547, je humanitární společností působící na celém území České republiky; existuje ze zákona. Je státem uznanou národní společností Červeného kříže ve smyslu mezinárodního práva; z hlediska vnitrostrátního práva je spolkem.
ČČK je součástí Mezinárodního Červeného kříže a řídí se Základními principy ČK&ČP.
Mezinárodním výborem Červeného kříže byl Český červený kříž uznán 26.8.1993 a za člena Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce byl přijat 25.10.1993.
Působí zejména v oblasti humanitární, sociální, zdravotní a zdravotně-výchovné. Naplňování poslání a plnění úkolů ČČK je všeobecně prospěšnou činností.
POBOČKY:
Rybářský svaz
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Miřetice
Tělovýchovná jednota Sokol Velké Němčice z.s. byla založena v roce 1920.
Mezi sporty, které naše tělovýchovná jednota sdružuje patří fotbal a stolní tenis.
SK Prosek je největším sportovním klubem na Praze 9 a Praze 18. Sportovní klub Prosek reprezentuje 7 oddílů v nichž je registrováno 730 členů - 270 dospělých a 460 mládežníků. Fotbalovou část areálu využívá Fotbalová akademie Praha s více než 300 členy.
Perspektiva SK Prosek se nabízí ve vytváření možností pro zlepšování ekonomických podmínek a soběstačnosti, ve zkvalitňování své dosavadní činnosti a v nabídce nových sportovně-tělovýchovných aktivit pro děti i dospělé ze sídlišť Prosek, Letňany a spádového okolí.
Správa nemovitého majetku města, provádíme čištění ploch a komunikací, údržbu zeleně, provoz městské sportovní haly, správa, čištění a zimní údržba místních komunikací, správu dopravního značení, odpadové hospodářství.
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Bruntál
Coolfish.cz - e-shop s rybářskými potřebami
e-shop pro rybáře (kaprařina, sumcařina, plavačka, feeder, vláčka, muškařina a další) a rybářská speciálka s tradicí přes 20 let.
Proč nakoupit u nás?
Nejvýše položený hrad v Čechách (1053 m.n.m.) s největší dochovanou obytnou věží tzv. Donjonem o rozměrech 17,5x14m nabízí nejkrásnější výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za příznivého počasí také na Alpy v Rakousku.
Vítkův Hrádek se naleznete v česko-rakouském hraničním pásmu u osady Svatý Tomáš, okres Český Krumlov, v katastru obce Přední Výtoň.
Výkon rybářství ve smyslu zákona o rybářství, tj. chov, zušlechťování, ochrana a lov ryb, popřípadě vodních organismů v rybníkářství nebo při výkonu rybářského práva. Provozování akvakultury, ochrana přírody, čistoty vod, životního prostředí, propagace rybářství a ochrany přírody ve veřejnosti. Aktivní účast na výchově dětí a mládeže v oboru rybářství a rybářského sportu, ochraně přírody, čistoty vod a životního prostředí. Vytváření podmínek pro zapojení osob se zdravotním postižením do činnosti Svazu. Rozvíjení a popularizování rybářského sportu, organizace rybářských soutěží a účast v nich na všech úrovních. Spolupráce s českými i zahraničními institucemi, organizacemi a orgány, jejichž činnost se dotýká rybářství, rybářského sportu, ochrany přírody a ž ivotního prostředí. Vytváření podmínek pro činnost pobočných spolků a členů svazu. Za tím účelem: - ctít historii a tradice v rybářství a vést členy k jejich respektování a rozvíjení, - poskytovat metodickou pomoc, vydávat odborné publikace a časopisy, výukové a informační materiály a zajišťovat jejich distribuci, organizovat odborné kursy, školení, zkoušky, - poskytovat služby včetně nákupu a distribuce rybích násad pro další produkci a pro zarybňování rybářských revírů, - využívat získané dotační prostředky . Svaz i jeho pobočné spolky realizují své poslání i jako veřejně prospěšné. K zajištění svého poslání mohou vykonávat obchodní činnost a podpůrné služby v souladu s právními předpisy. Posláním svazu je zajistit realizaci činností, které spolu vzájemně souvisejí, jsou systematicky propojené a tvoří předmět jeho hlavní činnosti.
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Duchcov
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Potštejn
Revír: Od jezu v Doudlebách až k jezu hydroelektrárny v Liticích mimo Zdobnici. Přítoky jsou chovné - lov ryb zakázán. Úsek 100 m nad a 100 m pod betonovým mostem v Potštejně je chráněnou rybí oblastí - lov ryb zakázán. V úseku od konce chráněné rybí oblasti nad betonovým mostem v Potštejně až k jezu hydroelektrárny v Liticích je vyhlášeno muškařské pásmo - vyznačeno tabulemi.
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Police nad Metují
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Hrádek nad Nisou
Naše místní organizace byla založena v roce 1975.
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Žleby
Svaz vykonává rybářské právo, zajišťuje chov, ochranu a lov ryb, ochranu životního prostředí, rozvíjí a popularizuje rybářský sport. „Rybářství je hodnotným koníčkem nejen pro ty, kteří milují odvěké vzrušení spojené s lovem, ale je zálibou i pro ty, kteří mají blízký vztah k přírodě a péči o ni. Tato péče spočívá jak v aktivním lovu ryb, tak především v chovu, zušlechťování a ochraně ryb a ostatních vodních organismů.“
Naším posláním je záchrana zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje a realizace ekovýchovných programů zejména pro děti. Součástí areálu je i veřejnosti přístupná expozice zvířat žijících v ČR.
Český svaz ochránců přírody (ČSOP) je zapsaný spolek, jehož členy spojuje aktivní zájem o ochranu přírody a krajiny. Naším posláním je ochrana a obnova přírodního dědictví, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života. V současné době máme cca 7000 členů, mezi nimiž naleznete profesionální odborníky, zkušené dobrovolníky i ty, kteří prostě "jen" mají rádi přírodu. Za sebou máme již 40 let činnosti; ČSOP byl založen na podzim roku 1979. Naše činnost je velmi rozsáhlá a rozmanitá. Pečujeme o přírodně cenná území, provádíme přírodovědné průzkumy a mapování, prostřednictvím řady projektů se snažíme o zachování druhového bohatství živočichů a rostlin na území České republiky, pracujeme s dětmi a mládeží, provádíme vzdělávání a osvětu veřejnosti, pečujeme o zraněné a jinak handicapované živočichy, účastníme se rozhodování ve správních řízeních, podílíme se na ochraně kulturních památek a vyvíjíme řadu dalších aktivit.
První rybářské spolky, sdružující zájemce o sportovní rybolov, začaly na našem území vznikat již na přelomu 19. a 20. století záhy po přijetí prvního rakousko-uherského říšského rybářského zákona v roce 1885 (Zákon daný dne 9. října 1883, číslo 22 z roku 1885 v příčině některých opatření ku zvelebení rybářství ve vnitrozemských vodách).
Při vzniku Československé republiky existovalo na Moravě ve srovnání s Čechami poměrně malé množství rybářských spolků, omezené počtem nájemních rybářských revírů. Byl to Ústřední zemský svaz rybářských spolků, družstev a společenstev pro Moravu ve Velkém Meziříčí a současně Zemský rybářský spolek v Brně.
První rybářské spolky, sdružující zájemce o sportovní rybolov, začaly na našem území vznikat již na přelomu 19. a 20. století záhy po přijetí prvního rakousko-uherského říšského rybářského zákona v roce 1885 (Zákon daný dne 9. října 1883, číslo 22 z roku 1885 v příčině některých opatření ku zvelebení rybářství ve vnitrozemských vodách).
Při vzniku Československé republiky existovalo na Moravě ve srovnání s Čechami poměrně malé množství rybářských spolků, omezené počtem nájemních rybářských revírů. Byl to Ústřední zemský svaz rybářských spolků, družstev a společenstev pro Moravu ve Velkém Meziříčí a současně Zemský rybářský spolek v Brně.
Pobočný spolek Moravského rybářského svazu v Kroměříži, patří k nejstarším a také největším místním organizacím v rámci MRS.
Svou historii traduje na přelom 19. a 20. století, kdy se utvářely první zárodky budoucího rybářského spolku na kroměřížsku (viz Historie).
Dnes má PS Kroměříž více než 800 aktivních členů a výkon rybářského práva provádí na sportovních rybnících a vodních plochách na revírech Morava 13, Morava 13A (viz Revíry).
Vedle toho kroměřížský p.s. zajišťuje i odchov rybí obsádky/násady kapra, štiky, amura na obhospodařovaných rybochovných zařízeních ve Zborovicích a na rybnících v Podzámecké zahradě v Kroměříži.
K pravidelné a velmi důležité činnosti patří i brigádnická činnost členů místní organizace (viz Brigády).
Rybáři Boskovice
Moravský rybářský svaz, z.s.
pobočný spolek Boskovice
Naším posláním je sdružovat občany k výkonu rybářského práva a toto právo hájit, což je závazné pro všechny členy spolku.
Dále se podílíme na ochraně přírody, krajiny, životního prostředí a na mimoškolní výchově dětí a mládeže na úseku rybářství, ochrany přírody, krajiny a životního prostředí.
Organizace se začala tvořit na sklonku roku 1981. V roce 1984 práce byly zaměřeny především na zřízení a vyhlášení Chráněného přírodního výtvoru (CHPV) Údolí Doubravy, sledování zdrojů znečišťujících životní prostředí, včetně nepovolených skládek odpadů. Byla prováděna inventarizace a mapování ojediněle rostoucích stromů, skupin stromů, stromořadí, alejí, parků a péče o ně.
Organizace byla zapojena do akcí: “čápi” (evidence, soupis, ochrana), “labutě”(evidence, soupis, ochrana), “formica”(mravenci), “ulmus” (soupis stromů).
Prováděli se krátké výlety, především do blízkosti řeky Doubravy.
28.4.1986 se snahy organizace splnily. Okresním národním výborem v Havlíčkově Brodě byl zřízen Chráněný přírodní výtvor Údolí Doubravy. V roce 1989 bylo dokončeno rozsáhlé značení CHPV Údolí Doubravy. Jsou to dodnes viditelné červené pruhy na stromech, zároveň s touto akcí bylo provedeno i čistění okolí Doubravy. 11.6.1992 vyšla vyhláška Ministerstva životního prostředí České republiky, kterou se provádějí některá ustanovení zákona České národní rady č.114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny. Do kategorie ” Přírodní rezervace” bylo převedeno Údolí Doubravy. 14.11. 1993 byla slavnostně otevřena Naučná stezka přírodní rezervace Údolí Doubravy ( NS PR ÚD). Předcházelo tomu mnoho práce. Členové sami vyrobili orientační tabule, které byly umístěny u Horního mlýna, pod Sokolohrady, (kde stále funguje návštěvní kniha) a na Bílku. Naše organizace se podílela hlavně prací a částečným hrazením nákladů.
V témže roce začal fungovat první oddíl Mladých ochránců přírody (MOP) v Chotěboři “Nepodplatitelní”.
V roce 1993 jsme převzali na návrh Správy CHKO Železné hory PR Zlatá louka u Podmokla. Náklady na tuto akci byly hrazeny z dotace Ministerstva životního prostředí (MŽP). Rovněž náklady na údržbu NS ÚD byly v tomto roce z části hrazeny MŽP, České spořitelny Havlíčkův Brod a CHKO.
Od roku 1994 jsme se podíleli na oslavách Dnu Země v Chotěboři. Hlavním iniciátorem byl Kulturní dům Junior, při akci vypomohla i Základní škola v Malči za finanční podpory Města Chotěboř. Od té doby již pravidelně Den Země slavíme samostatně. Spolupracovali jsme na záchraně “ROSNATKY OKROUHLOLISTÉ” v Písníku u Sokolovce. Rovněž velice důležité rozhodnutí tykající se PR ÚD, bylo zajištění věcného břemene na pozemek u Bílku. Byl tím zajištěn přístup k NS od Bílku. Konec roku 1994 byl pro organizaci velice příznivý. Oznámením MŽP ČR – řídící a koordinační jednotka projektu GEF “BIODIVERZITA” o výsledku výběrového řízení grantů pro nevládní organizace (Program malých grantů nevládním organizacím GEF Biodiverzita), byl náš projekt ” Zlatá louka u Podmokla” doporučen k finanční podpoře v celkové výši odpovídající ekvivalentu 1500 USD. 21.10.1996 jsme instalovali první výstavu k 10. výročí vyhlášení PR Údolí Doubravy v Kulturním domě Junior v Chotěboři s názvem “My všichni z Údolí Doubravy”. Na přípravě se podílelo CHKO Železné Hory a Základní škola Maleč, která vyhlásila dětskou výtvarnou soutěž se stejným názvem. Poslední akcí roku 1998 byla výstava s názvem “Doubravka očima nás všech”. Zahájena byla 23.10. a končila 30.10.. Na výstavě se podílely ZO ČSOP Chotěboř, CHKO Železné hory, ZŠ Maleč a KD Junior. V roce 2000 započala výstavba terénní stanice v Sobíňově a na naučné stezce PR ÚD se chystala změna v počtu zastavení. Z původních 9 na 11. V roce 2001 si naučná stezka vyžádala dalších 50 hodin, v nich jsme na instalované kolíky připevňovali tabule s textem jednotlivých zastavení.Poslední léta provází NS velká smůla. Nekonečná jednání Správy CHKO s Městem Chotěboř a technickými službami byla neúspěšná i přes to, že byla dobře finančně zajištěná. Jednalo se o opravu NS ( usazení uvolněných kamenů, zpevnění vodou podemletých břehů a cesty pod bíleckým mostem). V tomto roce se činnost organizace rozšířila o kosení PR Zvolanov, Bartoušov a Švařec.
V roce 2003 byla dokončena výstavba terénní stanice. V následujících letech organizace se věnovala péči o PR Zlatá louka u Podmoklan a dalším lokalitám. V posledních letech se organizace výrazně podílí na propagaci regionu formou spolupráce na výstavách a vydávání informačních materiálů propagujících ochranu přírody. Stále se věnuje i činnosti s mládeží (MOP).
Každoroční akce na které spolupracujeme s Milešovský spolek přátel přírody. Akce spočívá v úklidu odpadků, kterých je v přírodě neskutečné množství.
V současné době naše organizace sdružuje přibližně 1520 rybářů, kteří jsou podle místa bydliště rozděleni do tří územních obvodů, v Přelouči, Heřmanově Městci a Lázních Bohdaneč. V Přelouči je oficiální sídlo, kancelář a technická základna.Vykonáváme rybářské právo. Zajišťujeme ochranu životního prostředí chov ryb a sportovní rybolov. Prodáváme členské známky a povolenky k rybolovu. Ve spolupráci s DDM organizujeme rybářský kroužek pro děti, kde se dětem věnují proškolení vedoucí z místních skupin. Pořádáme rybářské závody pro děti, dospělé a v posledních letech i závody pro hendikepované spoluobčany Pardubického kraje. Pořádáme kulturní akce v podobě již tradičních rybářských plesů.
Od roku 1992, kdy byl sportovní klub Mušketýr založen, několikrát změnil své působiště. Nyní se stáj nachází v Trojickém údolí ve Slezské Ostravě, dobře ukryt před hlukem civilizace. Nad stájí se tyčí nejvyšší bod Ostravy - halda Ema. Okolí je jako stvořené pro vyjížďky na koni - krásná příroda, rybníky, louky, lesy... . Na co si jen vzpomenete. Těžko byste hledali jiné, tak krásné místo, blízko centru Ostravy. Nemáme to daleko k soutoku řek Ostravice a Lučiny, a také k Slezskoostravskému hradu, kde můžeme v horkých letních dnech ochladit sebe i koníky, ani k rozlehlým heřmanickým loukám kde se koně rádi proběhnou. Za stájí máme k dispozici travnatou plochu, která kdysi byla fotbalovým hřištěm, dnes nám slouží jako kolbiště. Nově nám přibyla nová písková jízdárna, na které se provoz od jejího zrodu ještě nezastavil. Naproti stáje stojí dům, jehož spodní patro využíváme jako klubovnu a šatnu, kde se všichni členové klubu scházejí. Nesmíme zapomenout na nejoblíbenější místo našich koníků - 2 prostorné výběhy s ovocnými stromy. V této době náš klub čítá kolem 40 aktivních členů nejrůznějších věkových skupin.
K dispozici máme 25 koní, a to převážně vlastního chovu. Jedná se o Českého a Slovenského teplokrevníka (z vysokým podílem Anglického plnokrevníka) a sportovní pony. Tito koně jsou využíváni nejen k výcviku jezdců a k zápřahu v kočáře, ale reprezentují nás také na různých společenských akcích a závodech.
Kynologická organizace v Benátkách nad Jizerou byla založena v roce 1952. 17.dubna se konala ustavující schůze kynologické jednoty v Benátkách a předsedou byl zvolen Václav Hodboď. Zakládajícími členy byli: Hodboď, Mlejnek, Hanek, Dědek, Hendrychová a členskou základnu tvořili – Hodboď, Mlejnek, Hanek, Pöhl, Just, Vondráček, Vňuková, Hendrychová, Janošík, Adámek, Starý, Hruška, Uřídil, Slánská (Mydlářová), Zumr, Součková. Koncem roku 1952 byla jednota začleněna do branné organizace SVAZARM.Pro působiště jednoty se hledaly vhodné prostory. Cvičilo se na starém hřišti v parku (dnešní škvárové fotbalové), potom se psí nadšenci přestěhovali do místa zvaného „za Soumarovou pilou“ (dnešní garáže za sídlištěm v Benátkách II) a částečně se výcvik prováděl také v Olšinách. Kromě klasického výcviku psů se pořádaly různé akce, například ukázky ze cvičení po okolních obcích – ve Slivnech, Předměřicích nad Jizerou, Zdětíně, Brodcích, rovněž při konání Dětských dnů a prvomájových průvodů. V klubu se také konaly zkoušky z výkonu – ZV I, II, III a pořádaly různé závody. Kynologové dále spolupracovali s jinými benáteckými spolky, například se Svazem žen, s Hasiči, s Mysliveckou jednotou a s benáteckými školami. Účastnili se Závodů branné zdatnosti, které se každoročně v okrese Mladá Boleslav pořádaly.Ani v Olšinách však nebylo zrovna vyhovující prostředí a proto se opět hledaly jiné lokality. Jako nejlepší se jevil pozemek pod Kosinkou, kde byl dostatek klidu i volného místa pro cvičení. Kynologové ho získali, zařídili a organizace zde působí dodnes.Na pozemek se přestěhovalo cvičební náčiní a bylo provedeno oplocení. Původní klubovna – vagón, který dostali kynologové darem od Svazarmu v Mladé Boleslavi přestal kapacitně stačit a proto v letech 1956-1958 začala stavba zděné klubovny .Činnost klubu se v podstatě neměnila. Co se měnilo byla členská základna. Podle toho jak psi dospívali a stárli, stoupal nebo klesal počet členů. Také přibývaly nové druhy zkoušek – např. mezinárodní zkoušky z výcviku IPO, zkoušky z výcviku podle německého zkušebního řádu SchH (v současné době v Německu přejmenovány na VPG) i záchranářské zkoušky, kterých členové klubu zúčastňovali nebo je i pořádali. Například Martin Kredba se za klub velmi úspěšně zúčastnil Mistrovství republiky mládeže. Podobného úspěchu dosáhl i Martin Sedlatý. V roce 1990 se organizace osamostatnila, ale v činnosti pokračuje dál. Kromě základního výcviku, kde se psi i jejich psovodi připravují na zkoušky z výkonu, pokračuje i nadále spolupráce s dalšími organizacemi ve městě, mládeží i městem samotným. Tradicí se staly závody o Erb města Benátky nad Jizerou, pořádání plesů a pálení vatry (30.4.). Oblíbené jsou klubové i oblastní výstavy psů. Vše probíhá za velké podpory sponzorů a města Benátky nad Jizerou.Z řad kynologické organizace dosáhli někteří členové výrazných úspěchů. Například Jiří Suchý v současné době vykonává funkci rozhodčího exteriéru německých boxerů na výstavách v naší republice i v zahraničí a dále funkci předsedy sboru rozhodčích Boxerklubu ČR. V organizaci jsou majitelé úspěšných chovatelských stanic a v odchovu se jim podařilo prorazit i do zahraničí – například František Jandl. Také na domácích i zahraničních výstavách dosahují někteří členové se svými čtyřnohými miláčky významných úspěchů – Věra Kazdová, Vlasta Šulcová, Bedřich Blažek, Jiří Suchý a Milan Mareš. Na mistrovství republiky mezinárodních zkoušek IPO dosáhl pěkného umístění Zdeněk Mikeš.
FbC Red Dragons Hořovice, z.s.
Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Český Brod
Středočeský územní svaz má nové vize nejen v oblasti samotného rybolovu, ale také v oblasti marketingu. Zájímá vás, co vám můžeme nabídnout? Pojďte se na to podívat.STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ, jeden z neprogresivnějších územních svazů, který si klade za cíl měnit prostředí rybolovu a přizpůsobovat ho potřebám nejen středočeských rybářů, ale též 21. století. Pro téměř 40 tisíc středočeských rybářů je rybolov vášní a životní výzvou, která přináší pocit seberealizace. Rybolov již není doménou pouze mužů, stále častěji u vod vídáme zástupkyně něžného pohlaví a samozřejmě děti a mládež. STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ přináší atraktivní nabídku komerčním partnerům s podporou nových webových stránek, facebookového a instagramového profilu a Youtube kanálu garantuje intenzivní publicitu. Všechny uvedené kanály mají přes padesát tisíc přístupů měsíčně. Spolupráce se Středočeským územním svazem přináší výrazné zviditelnění a posílení obchodní značky partnera u rybářské komunity. STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ nabízí rozvinutí dlouhodobé spolupráce s obchodními partnery. Nabízí svým partnerům profesionální a komplexní péči při budování spojení značky partnera se Středočeským územním svazem. Umožňuje propagaci dlouhodobých marketingových plánů partnerů, prezentaci partnerů na všech akcích pořádaných Středočeským územním svazem atd. STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ propojuje 106 místních organizací sdružených v územním svazu, obchod, zábavu, média a rybolov. Je tak ideální platformou pro oficiální i neformální setkávání obchodními partnerů se středočeskými rybáři.
POBOČKY:
Na počátku 20. století byly v Týnci nad Labem v oblasti zvané Mezihoří otevřeny lomy. Když před rokem 1950 lom ukončil těžbu a Labe začalo být průmyslovou řekou, čímž se ryby tam chycené se stávaly nepoživatelnými. Týnecký rybářský spolek se proto rozhodl, že v prostoru Mezihoří vybuduje rybník pro zdravé i chovné ryby. Rozhodnutí padlo na Valné hromadě 10. března 1950 a 24. listopadu téhož roku byl rybník napuštěn. V letech 1969 a 1970 bylo k výročí 860 let Týnce nad Labem připraveno mnoho akcí a jedna z nich byla slavnostní otevření koupaliště s programem v roce 1970. Rybníky nebyly pojmenovány a dostaly tedy číslo 0, 1 a 2.Toto označení rybníků, jež se staly chovnými a každoročně vykazují významný výnos rybí obsádky, především pak kapra obecného, candáta obecného, lína obecného a dvou významných zástupců bílé ryby, perlína ostrobřichého a plotice obecné, přetrvalo až do současnosti. Z těchto výnosů se každoročně provádí zarybňování našich dvou revírů 411 057 Labe 25 a 411 160 Labe 25A, rozkládajících se celkem na 64 ha.Naše organizace se nemalým dílem podílí i na společenském životě občanů města Týnec nad Labem a okolních obcí, zejména pak pořádáním již tradičních akcí jako jsou „Smažení ryb“, oslavy „Svátků Labe“ a pořádáním rybářských závodů jak pro děti, tak i dospělé. Naši aktivně se podílející členové se zároveň starají o to, aby bylo prostředí Mezihoří okolo naší Rybárny a chovných rybníků vždy krásným a přitažlivým místem pro naše spoluobčany.Aktuální členská základna naší organizace čítá celkem 653 členů a skladba této základny je tvořena nejen mužskou částí, ale samozřejmě i tou něžnější polovinou a v neposlední řadě i dětmi. Těm se naše organizace věnuje i prostřednictvím rybářského kroužku pro děti a mládež, čímž se snaží aktivně vychovávat budoucí nástupce pro zachování činnosti rybářského spolku i do budoucích let.
Železniční spolek Klub M 131.1 je nejstarší organizací svého druhu v dnešním Karlovarském kraji. Jeho počátky sahají do období před rokem 1989, kdy skupina mladých zaměstnanců tehdejšího Pobočného lokomotivního depa Československých státních drah v Sokolově získala ze závodu Kyselka Západočeských zřídel historický motorový vůz M 131.1266, který po zprovoznění prezentovala na několika akcích pro veřejnost. Později přibyly přívěsný vůz řady Blm a bufetový vagon RClm, který měl svůj původ ve vozové skříni sloužící jako šatna na třídírně Jiří v bezprostředním sousedství sokolovské výtopny. Novou právní subjektivitu získal spolek v roce 1993, kdy byl zaregistrován Ministerstvem vnitra České republiky. Již v tomto roce přispěl významnou měrou k oslavám 100. výročí olovské sklárny. O rok později se ve spolupráci s městem Kraslice a kraslickými podnikateli klub podílel na zprovoznění trati z Kraslic ke státní hranici se SRN; první novodobou soukromou dráhu v ČR jsme provozovali až do Silvestra následujícího roku.Další velkou akcí byly oslavy 120. výročí Kraslické dráhy v roce 1996, kdy jsme také vydali první z řady našich publikací – „Dráhu údolím Svatavy“. V této době se také začíná rozvíjet spolupráce s partnery ve Spolkové republice Německo, především s přáteli ze spolku Eisenbahnfreunde Klingenthal e. V. Nejen pro ně jsme zorganizovali řadu vlakových výletů po našem regionu. Klub M 131.1 Sokolov byl postupně organizátorem dalších oslav výročí tratí v Karlovarském kraji – Krušnohorského Semmeringu, Slavkovské dráhy, Halštrovské dráhy či Tepelské dráhy a také trati Dalovice – Merklín. U příležitosti většiny těchto jubileí jsme také připravili publikace, které jsou vyhledávány zájemci o železniční historii nejen v naší republice a také (díky německým jazykovým mutacím) i u našich sousedů. Významnou nadregionální akcí se staly naše Mikulášské jízdy, které jsou (kromě jediného ročníku, kdy jsme vyjeli ze Sokolova do Lokte) spjaty s Kraslickou dráhou, později pak s lokalitou Hřebeny s hradem Hartenberg. Z malé akce, kdy jsme všechny její účastníky odvezli v malém motoráčku, se naše tradiční prosincová (či listopadová) postupně vzrostla do podoby, kdy se jí účastní více než dva tisíce malých i velkých cestujíc V novém tisíciletí se členové spolku angažovali (a stále angažují) ve snahách o znovuzprovoznění dlouhodobě vyloučené Slavkovské dráhy v úseku Krásný Jez – Loket. Jednou ze sledovaných variant bylo také obnovení části trati jako velodráhy. Dvojice šlapadel postavených k tomuto účelu je až do současnosti vyhledávána při oslavách a dalších námi pořádaných akcích. V roce 2005 byly zahájeny přípravy expozice Muzea Kraslické dráOd roku 2009, po změně stanov, kdy bylo sídlo našeho občanského sdružení přeneseno do Kraslic, používá spolek svůj současný název. Železniční spolek Klub M 131.1 sdružuje zájemce, kteří se ztotožňují s cíly a myšlenkami, kterými jsou:
- zájem o historii i současnost železniční dopravy
- propagace železnice
- pořádání akcí pro veřejnost
- badatelská a publikační činnost
- provozování železničního muzea
- provozování historických vozidel
Spolek je zakládajícím členem Asociace nevládních neziskových aktivit Karlovarského kraje (ANNA KK). Zveme do svých řad další zájemce všech věkových kategorií. Přivítáme každého, koho zaujme naše činnost a naše cíle, kdo si naším prostřednictvím bude chtít realizovat svůj zájem o železnici, kdo bude ochoten v její prospěch věnovat něco ze svého volného času. Nabízíme zajímavou činnost a dobrý kolektiv.
Rychlé kontakty, s.r.o. zajišťují obchodní informace po celé České Republice v rámci monitorovaní firemních profilů a aktualizace údajů o českých a evropských společnostech.
Naším zájmem je zjednodušení sběru a vyhledávání hospodářských informací Business to Business. Informace o společnostech zpracováváme a údaje následně průběžně aktualizujeme. Díky přehledně zpracovaným profilům a zadání klíčových slov dle požadavků klienta jednoduše vyhledáte firmy a veškeré firemní údaje.
Top pozice:
Nabízíme možnost veřejně dostupných negarantovaných firemních zápisů anebo balíčky v rámci služby garantovaných zápisů, které jsou zvýhodněny přednostním zobrazením a lepší vyhledávatelností.
Férové jednání:
V průběhu reklamních kampaní u garantovaných firemních zápisů ověřujeme informace o jednotlivých firmách a snažíme se aktualizovat nejen údaje, ale i klíčová slova pro lepší vyhledávatelnost.